Geoblog.pl    Arleta    Podróże    Do Norwegii po krewetki    Sandefjord

Sandefjord

Norwegia
Norwegia, Sandefjord

Po bardzo krótkim i bezproblemowym locie dotarliśmy do Torp,

ściemniało się ale mimo wszystko postanowiliśmy iść piechotą do Sandefjord.

W międzyczasie łapałam stopa (dla testu) zatrzymało się dwóch chłopaków i podrzucili nas do miasteczka,

powiedzieli nam też, że w Norwegii nie ma co liczyć na podróżowanie stopem, bo Norwedzy baaardzo niechętnie się zatrzymują.

Dotarliśmy do miasteczka szybciej niż planowaliśmy, więc był jeszcze czas na dluższy spacer.

Od chłopaków z samochodu dowiedzieliśmy się gdzie najlepiej kupić ryby, ale sklep juz byl zamknięt, rybak wyładowujący ryby powiedział, że najlepiej przyjść o 7 rano, bo jest targ rybny (ale ryby z kutra nie chciał sprzedać ;( )

Następne kroki skierowaliśmy do KIWI - oczywiście po krewetki które tutaj kosztują kilkanascie zlotych :):)

zapakowałam ich chyba z 10kg, spotulniałam juz z krewetkami na plecach i rozpoczęliśmy odwrót.

Po drodze jeszcze jeden market i mały kawałek świeżej ryby - dziwna transparentna, do tej pory niezidentyfikowana.

Drogę powrotną pokonaliśmy dzielnie piechotą - pogoda była przyjemna, latarki w łapkach więc nic nam straszne nie było.

Józek
Józek - 2011-12-27 15:11
10 kg krewetek, ile za kg? Ten sklep, który był zamknięty to jak się nazywał i do której był otwarty. Jak długo zajął wam spacer do miasteczka i w którym miejscu jest Market?

Arleta
Arleta - 2011-12-28 16:30
krewetki były po 24NOK/kg w markecie o nazwie KIWI - w sandefjord jest ich minimum dwa - wystarczy zagooglować żeby zobaczyc gdzie są położone - łatwiej jest zobaczyć to na mapie niz tłumaczyc drogę. Sklep rybny jest zaraz w porcie - od razu go widać, kawałek dalej jest też kiwi - nie sposób nie zauważyć - wszystko jest "po drodze" spacerku nabrzeżem. Do miasta dojechalismy cześciowo stopem, ale droga powrotna zajęla koło godzinki.

Zasoby: 101 wpisów101 186 komentarzy186 1022 zdjęcia1022 1 plik multimedialny1

05.12.2014 - 26.12.2014