Geoblog.pl    Arleta    Podróże    Indie luty 2012    Szczepienia do Indii (jak zaoszczedzić kilka groszy (200zł))

Szczepienia do Indii (jak zaoszczedzić kilka groszy (200zł))

Polska, Wrocław-Psie Pole

nie ma szczepień obowiązkowych, są tylko zalecane, po przemyśleniach zdecydowałam się na WZW A i B, tężec i błonicę i dur brzuszny.

Ceny w sanepidzie (Wrocław) są lekko przerażające, ale dowiedziałam się (trochę za późno) co można zrobić aby kilka groszy zaoszczędzić. Trzeba jednak pamiętać, że najpierw należy skonsultować się ze swoim lekarzem - bo nie wszyscy zgodzą się na podanie szczepionki kupionej samemu. Ale krok po kroku:

Ceny szczepionek w sanepidzie we Wrocławiu

WZW A+B 206zł (jedna dawka)

tężec i błonica 44zł

dur brzuszny 248zł

całość (3xWZW + tężec i błonica + dur) = 910zł

(wiadomo - trzecia dawka WZW dopiero po pół roku ale liczę ją do całości podsumowania)

Jeśli lekarz zgodzi sie podać szczepionkę kupioną przez pacjenta (warunek 30 minut od apteki do lekarza) to szczepionki można zamówić w aptekach (wcześniej należy zgłosić się po receptę), później umówić na wizytę i chwile przed wizytą odebrac szczepionki z apteki.

Ceny w aptekach są już dużo lepsze niż w sanepidzie....

.. ale można jeszcze taniej - APTEKA INTERNETOWA:

Szczepionka przeciw WZW-A.B Twinrix Adult, 1 ml, 1 ampułko - strzykawka + igła 189,26

Szczepionka tężcowo-błonicza adsorbowana Td, 0,5ml, iniekcja, 1ampułka 21,09

Szczepionka Typhim VI, 25 mcg, iniekcje, 1 ampułko-strzykawka 172,09

całość: 760,96 - niecałe 150zł w kieszeni

... ale można jeszcze taniej (w przypadku WZW to sie opłaca)

trzeba podzwonic po aptekach, okazuje się że niektóre maja jeszcze tańsze szczepionki WZW (na dur praktycznie nie da się kupić w zwykłej aptece)... i przykładowo na Paryskiej we Wrocławiu otrzymałam informacje o cenie 174zł (jedna dawka WZW A+B)... zamawiając WZW w aptece i pozostałe w aptece internetowej mamy całość za 715,18, czyli w porównaniu do cen sanepidu prawie 200zł w kieszeni :)

xx
xx - 2012-06-15 19:02
Dużo korzystniej jest szczepic sie w placówkach typu Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Nie mam pojęcia czy istnieją inne tego typu placówki w Polsce, ale jeśli ktoś jest z okolicy to polecam. Zapłacilam za WZW A B 155 zl za dawkę, dur brzuszny 179 zl. Warto poszperac trochę w necie, nie warto przeplacac:)

Zasoby: 101 wpisów101 186 komentarzy186 1022 zdjęcia1022 1 plik multimedialny1

05.12.2014 - 26.12.2014