Geoblog.pl    Arleta    Podróże    Indie luty 2012    Palolem Beach - przykładowe ceny

Palolem Beach - przykładowe ceny

Indie, Palolem

Niestety, nie udało się na bierząco aktualizować bloga, zarówno przez brak internetu w "hotelach" jak i brak czasu na siedzenie w kafejkach. Jesteśmy już w domu, ale wszystko mam zamiar nadrobić. Sporo osób prosiło o przykładowe ceny - dlatego też zaczynam od cennika na Palolem Beach.

Ale po kolei....

Do Canacony dotarlismy ok 10 rano, na Palolem pojechaliśmy tuktukiem - 100INR - co jak się później okazało jest przesadą... ale spieszyło nam się na plażę :)
z Canacone do Palolem jeździ bus (na trasie Palolem - Madgaon) - to info przydało się później - jak już wyjeżdżaliśmy, bo taxówkarze usilnie twierdzą że trzeba jechać z nimi bo busem trzeba się trzy razy przesiadać i trwa to 3h - nic takiego, praktycznie zaraz przy wyjściu z plaży jest przystanek autobusowy - duży autobus jeździ od Palolem do Madgaon za 35INR od osoby, podróż trwa jakoś koło 1,5h (taxi chce 800INR). Bus jedzie przez Canaconę - tutaj jest też dworzec kolejowy, ale mniej pociągów się tam zatrzymuje. Dlatego chcąc z Madgaonu dostać się na Palolem, lub w drugą stronę - koniecznie busem. Warto też zapytać kierowcę na którym przystanku wysiąść w Madgaon żeby mieć najbliżej do pociągu, bo ostatni przystanek autobusu jest oddalony od stacji o 6km.
Na stacji w Madgaon stwierdziliśmy też że istnieje pociąg - Madgaon - Karwar - ale cen i rozkładu nie znam.

Na Palolem....
plaża jest cudowna - fakt - nastawiona na turystów, ale niektórzy tego właśnie potrzebują... chatki przy plaży, bar co dwa kroki, czysta woda i piękne widoki.
Proponowano nam chatki już od 400INR - bez targowania się - więc przy większej ilości nocy na bank można zejść niżej. My wybraliśmy chatkę za 600INR (wyjściowa 700) na podwyższeniu i z widokiem na morze :D
Palolem mimo że turystyczna to uważam że jest dość tania, na zdjęciach przykładowa karta z restauracji najbliżej naszej chatki.
Oczywiście najdroższy z całej zabawy zawsze jest Kingfisher - ale bez niego.... to by nie było to samo

Czyli za ile można spędzić dzień w Palolem?
nocleg:
500INR 2os = 250INR/os

śniadanie:
ok 120INR to już wersja wypaśna (zestawu śniadaniowego nie próbowaliśmy, ale np. jajko (2jajka) 30INR + tosty z masłem (też są dwa w zestawie) 25INR + naleśnik na pół (80/2=40INR) i kawka

lunch:
to co jest na zdjęciu to pozycja z listy "Fried Rice" - Beef Fried Rice - 100INR - spora porcja + Kingfisher 90INR = 190INR

kolacja: np. curry and rice 80INR + Kingfisher 90INR + lassi 45INR = 215INR

podsumowując:
nocleg z wypaśnym wyżywieniem, dwoma dużymi browarkami i pysznym lassi - 585INR

Tak więc.... nic tylko się pakować - my już tęsknimy :)

Zasoby: 101 wpisów101 186 komentarzy186 1022 zdjęcia1022 1 plik multimedialny1

05.12.2014 - 26.12.2014